.

.

Miabella Women 2- Carat T.G.W. Овален актер и дијамантски акцент Стерлинг сребрени обетки и сет на прстен

Miabella Women 2- Carat T.G.W. Овален актер и дијамантски акцент Стерлинг сребрени обетки и сет на прстен

DEN 4448.00

Од стока
Достапно.

Обетките се удобно обезбедени со затворање на грбот на еврото. Акцент на дијаманти. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Обетка и сет на прстен. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Ширина на опсегот : 1,9мм. Стручно изработено во бујно сребро, овој сет покажува 3 овални, сет на перидски камења на перидот (7х5мм) граничи со 12 акценти на дијаманти со тркалезна, поставена од двојна дијаманти (H-I, I3) од обете страни. Засилени со полски, обетките обезбедени со затворање на грб.

За производот

Купувачите избираат и