.

.

Мелнор XT Турбо Осцилирачки Делукс Прскалки Со Контрола На Протокот

Мелнор XT Турбо Осцилирачки Делукс Прскалки Со Контрола На Протокот

DEN 0.67

Од стока
Достапно.

Овој мелнор прскалка ќе го напои целиот двор или само тесен цветен кревет со прилагодлива покриеност до 4.500 квадратни метри. фт. Чувајте ја водата на тревникот и надвор од патеката со Контрола На Допир За да ја поставите ширината и опсегот на моделот на вода. Користете ја уникатната контрола На зумирање за да ја прилагодите областа за наводнување, намалете се на мал дел од градината или проширете ја за да го покриете предниот тревник. Сигурниот Турбо Погон со Бесконечност обезбедува мазни движења за рамномерно покривање што нема да се локва. Издржливиот дизајн е изграден да трае за зелена трева и убави цути сезона по сезона. Без разлика дали вашиот двор е голем, мал или некаде во средниот век оваа прскалка ве покри! Контролите на твинтуш ја прилагодуваат ширината и опсегот на моделот за наводнување за да го покријат целиот двор или тесен цветен кревет. Контролата на зумирање ја прилагодува целокупната површина за наводнување. Зумирајте мал дел од новосемен тревник или целиот излез за да покриете голем дел од дворот. Бесконечниот Турбо Погон обезбедува непречено функционирање за рамномерно наводнување и продолжен век на траење. Карактеристики Погон Отпорен На Нечистотија што е клучно за сопствениците на куќи со бунарска вода.

За производот

Купувачите избираат и