.

.

Џакард Пигтајл, 12

Џакард Пигтајл, 12

DEN 0.67

Од стока
Достапно.

Овој пигтајл ги заменува клештите, вилушките и шпатулите. Жакард Пигтајл, 12", Рачка За Безбедни СТОМАЧНИ МУСКУЛИ За Машина за Миење Садови : Сега со композитна рачка за безбедни СТОМАЧНИ МАШИНИ За миење садови. Се врти, превртува, се движи и носи храна кога печете на скара или подготвувате храна внатре. Идеална алатка за скара, ја елиминира потребата за сите други прибор. Го прави кревањето, превртувањето дури и големи предмети (до 8 килограми) многу лесно, вклучително и цели кокошки, цела решетка ребра, големи гради, пченка на кочан и многу повеќе. Брзо и лесно превртува виршли, хамбургери, стек, пилешко, рака тешко да се зафати храна како сланина, ракчиња, раковини и многу повеќе. Идеален за употреба при подготовка на прехранбени производи. Не крвари и не ја означува храната. Не ја отстранува маснотијата како шпатула. Се користи во домовите ширум светот за да се олеснат одличните оброци. Толку уникатно му беше доделен комунален патент од канцеларијата за Патенти и Трговски Марки на Соединетите држави. Изработени од хируршки нерѓосувачки челик од серија 300.

За производот

Купувачите избираат и