.

.

Skyjacker Суспензија SKYH Хидро Шокови Апсорбер Со Црвена Подигање Одговара изберете: ЏИП WRANGLER TJ, 1984-ЏИП ЧИРОКИ

Skyjacker Суспензија SKYH Хидро Шокови Апсорбер Со Црвена Подигање Одговара изберете: ЏИП WRANGLER TJ, 1984-ЏИП ЧИРОКИ

DEN 0.33

Од стока
Достапно.

Размислувате за кревање или израмнување на вашиот камион? Можеби само сакате да го подобрите квалитетот на возењето на ТОЈ ТЕРЕНЕЦ што седи на патеката? Скајџекер Хидро 7000 шокови се совршен одговор за вашето возење. Хидро 7000 шокови на скајџекер имаат хидраулично дејство што им помага на вашите пружини или потпори кога наидувате на груб терен или отскокнувате по автопатот. Хидро шоковите не се под притисок како нитро Или м95 шокови, но сигурно ќе ја завршат работата и ќе ве држат под буџет. Хидро 7000 удари, исто така, имаат повеќестепен вентил чувствителен на брзина, како и конструкција со двојна цевка со глава на клипот со прекумерна големина. Skyjacker Хидро 7000 шокови доаѓаат со патентиран Skyjacker црвена подигање и се поддржани од доживотна гаранција, па можете да бидете сигурни дека вашите нови шокови се со вас за долги дестинации. Skyjacker Хидро 7000 Шок H7018 Мулти-Фаза Брзина Чувствителни Вентил. Двојна Цевка Изградба. 5/8 во. Дијаметар Стврднат И Двојно Хром Прачка. Црвени Полиуретански Чаури; Продолжена Должина 22,58 инчи; Пропадна Должина 13,71 инчи; Мозочен удар 8,81 инчи. Вклучува Црвена Подигање 15 Други Бои На Располагање. Одговара Изберете : 1997-2001,2005 ЏИП WRANGLER / TJ 6 Цил 4 L 1987-2001 ЏИП CHEROKEE 6 Цил 4 L 2002-2003 ЏИП WRANGLER / TJ 2004,2006 ЏИП WRANGLER / TJ X 6 Цил 4 L 1984-1986 ЏИП CHEROKEE 6 Цил 2.8 L и повеќе - додадете вашето возило до нашиот додаток за вклопување за проверка.

За производот

Купувачите избираат и