.

.

Периодниот Систем На Елементи 200-Парче Загатка

Периодниот Систем На Елементи 200-Парче Загатка

DEN 639.84

Од стока
Достапно.

Еврографија Периодниот Систем На Елементи 200-Парче Загатка. Големина на кутијата : 8 "х 8" х 2.37". Завршена Големина Загатка : 13 " х 19". Содржи име, симбол, атомски број, атомска тежина и електронска конфигурација на секој елемент. Овој камен-темелник на академската дисциплина хемија најде широка примена во физиката, биологијата, инженерството и индустријата. Силни висококвалитетни парчиња загатка. Направено од рециклирана табла и печатено со мастило на база на зеленчук. Оваа сложувалка со супериорен квалитет ќе ги воодушеви и едуцира сите во исто време. Периодниот Систем На Елементи 200-Парче Загатка.

За производот

Купувачите избираат и