.

.

Венум Елита Кука И Јамка Бокс Ракавици-оз. - Мат Црна

Венум Елита Кука И Јамка Бокс Ракавици-оз. - Мат Црна

DEN 559.52

Од стока
Достапно.

Овие Венумски Елитни боксерски ракавици се рачно изработени во Тајланд од кожа На Скинтекс и пена со тројна густина за распределба на рамнотежата. Нивната ergономска форма обезбедува крајна удобност што ви овозможува да го зголемите вашето впечатливо ниво додека ја минимизирате стресната сензација во областите на удар. Дизајнот и материјалот испорачуваат издржливи и висококвалитетни ракавици за секоја борба.100% целосно прицврстен палец и долги манжетни за да се зголеми заштитата од повреди мрежест панел под тупаница за одлична термичка регулација засилена дланка за максимална апсорпција голема куќиште за куки и јамки со еластика обезбедете сигурно приспособено вклопување врвна конструкција од Кожа со тројна Густина пена го балансира шокот, подобрувајќи ве како борец без стрес на рацете секогаш кога ќе направите засилени шевови за долготрајни квалитетни долги манжетни кои ја подобруваат заштитата на зглобот состав : 100% кожа од скинтекс уникатниот дизајн и бои се погодни за нашите борци без разлика на кое ниво сте засилени шевовите и мрежестите панели во комбинација Со Нивната Ergономска форма ќе ви донесат удобно вклопување и Ќе Се Чувствувате како да сте навистина едно со ракавицата секој удар што ќе го направите ќе се погрижи вашиот противник да ја почувствува елитната моќ на вашиот удирање со удари од ден на ден е она што е елитен борец за пена со тројна густина. Голем велкро куќиште. Премиум Скинтекс Кожа. Рачно изработени Во Тајланд.

За производот

Купувачите избираат и