.

.

Заштитен знак Ликовна Уметност Крајбрежна Плажа Платнена Уметност Од Кети Хорват-Бјукенан

Заштитен знак Ликовна Уметност Крајбрежна Плажа Платнена Уметност Од Кети Хорват-Бјукенан

DEN 1530.08

Од стока
Достапно.

Уметник : Кети Хорват-Бјукенпредмет : Пејзаж : Крајбрежен Тип На Производ : Уметност На Платно Завиткана Во Галерија ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има барака од десната страна на плажата. Истакнати Бои : Бела, Светло Сина, Тен, Розова, Сива, Тиркизна Кети Хорват-Бјукенан е Канадска уметница која живее во Шармантниот град Порт Стенли, Онтарио, на брегот на Езерото Ири, заедно со нејзиниот сопруг Шон и Кучешки Закрпи. Уметноста што таа ја создава е производ на нејзините години во уметничко училиште, практично експериментирање и тивко набудување. Со текот на времето, нејзината уметност еволуираше за да стане уникатно спојување на шарената народна уметност како што се гледа низ објективот на графички, реален стил. Откако започна со пејзажно сликарство, таа ја проширува својата тема за да опфати уметнички теми погодни за лиценцирање. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. барака од десната страна на плажата.

За производот

Купувачите избираат и