.

.

Тетра Аквасафе Плус Аквариумски Регенератор За Вода И Дехлоринатор, 1. оз

Тетра Аквасафе Плус Аквариумски Регенератор За Вода И Дехлоринатор, 1. оз

DEN 127.68

Од стока
Достапно.

Сите карактеристики на денешниот Аквасаф сега со Биоекстракт. Новата формула сега содржи екстракти од алги (природни биополимери) кои го поддржуваат развојот на корисни филтер бактерии за здрава и чиста вода.Карактеристики додадените состојки помагаат да се намали загадувањето на аквариумот. Работи за неколку секунди за да ги неутрализира хлорот, хлорамините и тешките метали присутни во водата од чешма што можат да бидат штетни за рибите. Обезбедува облога од лигите за да им помогне на раните да заздрават и да ја заштитат рибата од гребнатини. Аквасафе може да се користи со слатководни и морски риби. Аквасафе е водечки бренд за климатизери на пазарот во САД и ги штити рибите повеќе од 30 години Тетра 1.69 - Унца Аквасафе Регенератор за Вода со Биоекстракт TSN16276 UPG-ВОДНИ ПРОИЗВОДИ (ТЕТРА).

За производот

Купувачите избираат и