.

.

Супериорен Килим За Цветни Затворени Простории Глендејл, Браун, 5'8'

Супериорен Килим За Цветни Затворени Простории Глендејл, Браун, 5'8'

DEN 1.00

Од стока
Достапно.

Додадете софистициран допир во вашиот простор за живеење со Тепихот Од Областа Бакстер. Овој елегантен тепих во областа прикажува сложена цветна шема на медалјон што е врамена со соодветна граница. Неговото кралско чувство ги краси вашите подови за веднаш да се координираат со сите традиционални, преодни или еклектични декори. Овој килим е стручно изработен од 100% полипропиленски влакна и има 0,31? висина на купот што го прави кадифен под нозете, но може да се спротивстави на просториите за голем сообраќај во домот. Подигнете ја убавината на вашите подови со овој прекрасен, традиционален килим. Сет Вклучува : Еден (1) Површина Килим. Материјал : 100% Полипропилен. Бои : Сива, Зелена, Кафеава, Златна, Црвена. Шема : Цветни, Медалјон, Граница. Висина На Купот : 0,31". Квалитет : овој производ Е оеко-ТЕКС сертифициран за да обезбеди еколошки и безбедносни стандарди. ОЕКО-ТЕКС ткаенините и текстилот се ослободени од штетни хемикалии и супстанции. Стил : Класичен, Преоден, Модерен. Грижа : редовно Вакуумирајте за да спречите таложење прашина и трошки во корените на влакната. Редовно вртете за да избегнете континуирано изложување на сончева светлина. Отстранете ги лабавите краеви со ножици. Место чиста истури веднаш. Секогаш следете ги упатствата за етикетата за нега за најдобри резултати. Димензии : 2 'x 3' е широк 2 стапки x 3 стапки долг, 2 ' 7 "x 8' е широк 2 стапки 7 инчи x 8 стапки долг, 4 'x 6' е широк 4 стапки x 6 стапки долг, 5 'x 8' е широк 5 стапки x 8 стапки долг, 8 'x 10' е широк 8 стапки x 10 стапки долг.

За производот

Купувачите избираат и