.

.

36 Тркалезна Трпезариска Маса Со Продолжување На Цврсто Дрво Со Столици Со Висина На Вкрстена Задна Шипка Во Потресен Камен Од Хикори По Меѓународни Концепти

36 Тркалезна Трпезариска Маса Со Продолжување На Цврсто Дрво Со Столици Со Висина На Вкрстена Задна Шипка Во Потресен Камен

DEN 8975.84

Од стока
Достапно.

Создадете дополнителен простор кога е потребно во вашата кујна или трпезарија со оваа табела за продолжување поставена Од Меѓународни Концепти. Оваа разноврсна маса е изработена од цврсто дрво и е дел од висококвалитетна колекција на мебел од дрво што лесно ќе го надополни секој декор. Паравуд-тврдо дрво познато по својата издржлива, силна и еколошка природа – се користи за изработка на овие традиционални маси. Оваа маса лесно се распаѓа на метални лизгалки што ви овозможуваат да вметнете лист, додавајќи го вашиот простор за јадење и сместувајќи дополнителни гости. Без разлика дали уживате во шолја кафе, дневен ручек или неделна вечера, ќе ја имате оваа продолжена маса поставена да ја цените за годините што доаѓаат. 3-парче сет вклучува бар висина продолжување трпезариска маса и две столици. Димензии на табелата : 36 "W x 36" D x 41.3 "H. Вметнете го листот 12" на челични лизгалки и проширете ја табелата на 36" x 48". Димензии на столицата : 17.72"W x 20.47" D x 44.88 "H. Димензии На Седиштето : 28.94 "H x 17.72"W x 14.96" D. Изработени Од цврсто дрво со врвот на месарскиот блок. Двојна тонска кокошка и камена завршница. База на пиедестал со четири стапки за максимална поддршка. Вклучува две 6" постамент база екстензии да се направи бар висина маса. Столици функција кутија седиште изградба. Подготвени да се соберат.

За производот

Купувачите избираат и