.

.

Еделброк Изведувач-Врска Вистински Ролери Тајмингот Синџир Сет Одговара изберете: 1966 - ФОРД МУСТАНГОТ, 1969 - ФОРД Ф100

Еделброк Изведувач-Врска Вистински Ролери Тајмингот Синџир Сет Одговара изберете: 1966 - ФОРД МУСТАНГОТ, 1969 - ФОРД Ф100

DEN 7887.20

Од стока
Достапно.

Компатибилен Со 1962-1984 мал Блок ford® 289-351 W.7 Л 1979-1981,1983-1984 ФОРД ТАНДЕРБЕРД 8 ЦИЛ 5 Л 1972-1976 ФОРД Гран ТОРИНО 8 ЦИЛ 5. Запчаниците за камери се направени од леано железо со цврстина на истегнување од 35.7 л 1981-1984 МЕРКУР ГРАНД МАРКИЗ 8 ЦИЛ 5 л 1981-1984 ЛИНКОЛН ТАУН АВТОМОБИЛ 8 Цил 5 Л 1968,1970-1974 ФОРД ТОРИНО 8 ЦИЛ 5 Л 1981-1984 ФОРД Ф350 8 Цил 5.8 Л 1966-1968 ФОРД БРОНКО 8 ЦИЛ 4. Запчаниците за чудак се направени од челик за палка САЕ-1144 и индукциска термичка обработка. Има цврст ланец за черупка за вистинска површина на лежиштето што се тркала со запчаниците, елиминирајќи го истегнувањето на ланецот.; Еделброк дел #7820 изведувач-врската тајмингот синџир е за употреба Со Еделброк или акции камери. Користете ракав за инсталации за кои е потребно чекан, може да се користи удар од месинг ако внимателно ги менувате ударите од двете страни на запчаникот за да избегнете забивање.; Запчаниците на камерите се направени од леано железо со цврстина на истегнување од 35. Комплетите со ролери за изведувачи се дизајнирани да работат до 6500 вртежи во минута.8 Л 1981-1984 Форд ф250 8 цил 5.7 Л 1969-1974,1976-1978,1981-1983 ФОРД ООД 8 ЦИЛ 5.8 л 1975-1982 Форд Еконолин 8 ЦИЛ 5. Никогаш не го истегнувајте ланецот со шрафцигер. Можете да ги скршите стврднатите врски и иглички и да предизвикате рани неуспеси. Тие имаат цврст ланец за черупка за вистинска површина на лежиштето што се тркала со запчаниците, елиминирајќи го истегнувањето на ланецот. Запчаниците за чудак се направени од челик за палка САЕ-1144 и индукциска термичка обработка.8 Л 1966-1967 ФОРД галакси 8 цил 4. Никогаш не чекан директно на синџир или запчаници. Неусогласеноста може да предизвика прекин на синџирот.

За производот

Купувачите избираат и