.

.

Кансо Х. Г. Накири 6.5

Кансо Х. Г. Накири 6.5

DEN 0.67

Од стока
Достапно.

Ножот накири е одличен избор кога имате овошје или зеленчук за сечење и коцки. Користете со скратување и напред-за да уживате во чистата, брза работа што ја прави од вашите производи. Серијата Ножеви Кансо е направена во Јапонија. Јапонски аус10а сечилото челик. Ексклузивно Наследство Заврши, крие гребнатини и дава Кансо рустикален изглед.Брич-остар раб од 16 степени секоја страна, рачно изострен. Целосна танг конструкција. Контурирана рачка од дрво тагајасан.

За производот

Купувачите избираат и