.

.

Ремен За Проверка На Вратата на Дорман За Специфични Модели На Џипови, избрани Црни Одговара: 2004 - ЏИП WRANGLER TJ, 1989 - ЏИП WRANGLER YJ

Ремен За Проверка На Вратата на Дорман За Специфични Модели На Џипови, избрани Црни Одговара: 2004 - ЏИП WRANGLER TJ, 1989 -

DEN 319.84

Од стока
Достапно.

Овој ремен за проверка на вратата е дизајниран да одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналниот ремен на одредени возила и е дизајниран за издржливост и сигурни перформанси. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена - овој ремен за проверка на вратата е дизајниран да одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналниот ремен на одредени возила. Ја враќа функционалноста - овој ремен за проверка е направен за да одговара и целосно да ја врати функционалноста на делот откако оригиналниот ремен не успее. Издржлива конструкција - овој дел е направен од квалитетни материјали за да се обезбедат сигурни перформанси и долг работен век. Доверлив квалитет-поддржан од тим експерти за производи во Соединетите држави и повеќе од еден век автомобилско искуство. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : ЏИП СИ5 : 1976, 1977, 1978, 1979, 1980, 1981, 1982, 1983 ЏИП СИ7 : 1976, 1977, 1978, 1979, 1980, 1981, 1982, 1983, 1984, 1985, 1986 Џип Скрамблер : 1981, 1982, 1983, 1984, 1985 Џип Вранглер : 1987, 1988, 1989, 1990, 1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 2004, 2005, 2006. Дополнителни Карактеристики Боја : Црна.

За производот

Купувачите избираат и