.

.

Трговска марка ликовна уметност „време за избор на јаболко“ платно од Лоис Брајан

Трговска марка ликовна уметност „време за избор на јаболко“ платно од Лоис Брајан

DEN 3.33

Од стока
Достапно.

Лоис Брајан се опишува себеси како 10-годишно мало дете, паметно маскирано како „жена на одредена возраст“… обична, градинарска варијанта, среќно во брак фотограф и дигитална уметност фанатична. Истакнати бои : светло сина, зелена, бела, црна Лоис Брајан се опишува себеси како 10-годишно мало дете, паметно маскирано како „жена на одредена возраст“… Обична, градинарска разновидност, среќно мажена фотограф и дигитална уметност фанатик. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Таа тврди дека е „приближно насекаде“ со она што го привлекува нејзиниот интерес. Иако нејзината примарна цел секогаш ќе биде да го фати тој совршен шут директно од камерата, таа исто така ужива да се врти во Фотошоп и другите програми за уредување на слики. - Кластер од три црвени јаболка што висат од гранка на дрво. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Иако нејзината примарна цел секогаш ќе биде да го фати тој совршен шут директно од камерата, таа исто така ужива да се врти во Фотошоп и другите програми за уредување на слики. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Лоис сè уште експериментира, сè уште ја сака секоја минута зад камерата и сè уште верува во магија. Лоис нема ниту еден посебен стил и веројатно никогаш нема. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка.

За производот

Купувачите избираат и