.

.

- Тама термостат

- Тама термостат

DEN 1294.08

Од стока
Достапно.

NTC Thermostat NTC нуди целосна линија на термостати за замена на вашата оригинална опрема термостат. Ова вклучува широк спектар на температурни опсези сите дизајнирани да работат во рамките на спецификациите на OEM. Карактеристики и придобивки : Строгата контрола на квалитетот и функционалното тестирање само-чистење и само-усогласување на термостатниот вентил Оригиналната опрема Дизајн на опрема обезбедува точна вклопување и перформанси прецизни рабови за запечатување го намалуваат истекувањето и предвремената температура на температурата на ладење, чувствителен на топлински мотор, обезбедува конзистентен одговор на вентилот за мазни перформанси и прецизен мотор и прецизен мотор Склопувањето и изворите за ладење од не'рѓосувачки челик се дизајнирани за долг живот NTC - TAMA Thermostat, (88 ° C/191 ° F).

За производот

Купувачите избираат и