.

.

Удобност Класици 4-Парче Зелена Солофт Микро Кадифен Лист Во Собата, Целосна

Удобност Класици 4-Парче Зелена Солофт Микро Кадифен Лист Во Собата, Целосна

DEN 237.92

Од стока
Достапно.

Класиците За Удобност Солофт Микро Кадифен Сет за Чаршафи нуди крајна удобност за спиење со мека и пријатна завршница за да ве загрее. Четкани од двете страни, микро кадифен со мала тежина е мек и мек начин за додавање топлина. Комплетот вклучува рамен чаршав, вграден чаршав и 2 навлаки за перници (1 навлака за перници во двојна големина). Вградениот чаршав одговара на душекот до 16" длабоко. Комплетот листови може да се пере во машина за лесна нега. Удобност Класици Солофт Микро Кадифен Лист Сет : Близнак Сет Вклучува : 1 Вграден Лист (39 "x75"+14"), 1 Рамен Лист (66"x96"), 1 Перница (20"x30"). Целосниот Сет Вклучува : 1 Вграден Лист (54"x75"+14"), 1 Рамен Лист (81"x96"), 2 Навлаки за Перници (20"x30"). Комплетот кралица Вклучува : 1 Вграден Лист (60"х80"+14"), 1 Рамен Лист (90"х108"), 2 Навлаки за Перници (20"х30"). Кралскиот Сет Вклучува : 1 Вграден Лист (76 "х80"+14"), 1 Рамен Лист (108"х102"), 2 Навлаки за Перници (20"х40"). Модел : Цврст. 100% полиестерски микро кадифен; Четкани од двете страни за меко кадифено чувство. Вградениот лист се вклопува до 16 " душеци, доаѓа целосно еластичен за подобро покривање и вклопување. Машина за перење за лесна нега.

За производот

Купувачите избираат и