.

.

Класици За Удобност Број На Конец Опуштен Памучен Лист За Перкале, Теал, Близнак

Класици За Удобност Број На Конец Опуштен Памучен Лист За Перкале, Теал, Близнак

DEN 3.33

Од стока
Достапно.

Спијте во текот на целата година удобност за дишење со овие опуштени комплети памучни чаршафи. Овие чаршафи се лесно четкани за ултра меко чувство. Ткаењето перкале во комбинација со памукот го прави овој совршен чаршав ако барате поладен и воздушен добар сон. Овие листови се исто така хипоалергични и се перат во машина за лесна нега. Комплетот близнаци Вклучува : 1 Рамен Лист (68"W x 96"L), 1 Вграден Лист (39"W x 75"L + 14"D), 1 Стандардна Навлака за Перници (20"W x 31"L). Целосниот Сет Вклучува : 1 Рамен Лист (81"W x 96"L), 1 Вграден Лист (54"W x 75"L + 15"D), 2 Стандардни Навлаки за Перници (20"W x 31"L). Сетот на кралицата Вклучува : 1 Рамен Лист (90"W x 102"), 1 Вграден Лист (60"W x 80"L + 15"D), 2 Стандардни Навлаки за Перници (20"W x 31"L). Кралскиот Сет Вклучува : 1 Рамен Лист (108"W x 102" L), 1 Вграден Лист (78"W x 80"L + 15"D), 2 Кралски Навлаки За Перници (20"W x 40"L). Комплетот кал Кинг Вклучува : 1 Рамен Лист (108"В х 102" Л), 1 Вграден Лист (72"В х 84"Л + 15"Д), 2 Кралски Навлаки За Перници (20"В х 40"Л). 200 Конец Брои 100% Памук Перкале лист во собата. Ткаат перкале лесно се четкаат за да имаат меко чувство. Дише и апсорбира влага. Станува опуштено по секое миење. Вградениот лист се вклопува до 17 "душеци со длабочина на џеб (16" За Близнак) доаѓа целосно еластичен за подобра покриеност и вклопување. Машина за перење за лесна нега.

За производот

Купувачите избираат и