.

.

Руската кора болест на јаворот Во Германија

Руската кора болест на јаворот Во Германија

DEN 1.67

Од стока
Достапно.

) ГРИГОРИЈ и ВАЛЕР ја предизвикува руската болест на кората главно на сикамор (Ацер псевдоплатанус). • Автор : Филип Робек • ИСБН : 9783656118176 • Формат : Мека * Датум На Објавување : 2012-02-04. Материјалот треба да биде уништен. Стресот од суша и недостатокот на вода го фаворизираат растот на габата. Погодените дрвја треба да се отстранат за да се ограничи опасноста по здравјето предизвикана од спорите. Неколку месеци по првото откритие во Долината Рајна, руската болест на кората беше откриена во октомври 2006 година во големата област Лајпциг.

За производот

Купувачите избираат и