.

.

Мармонт Хил Yellowfin Tuna од Ворен продавачи сликарство печатење на завиткано платно

Мармонт Хил Yellowfin Tuna од Ворен продавачи сликарство печатење на завиткано платно

DEN 927.20

Од стока
Достапно.

Овој Мармонт Хил "Yellowfin Tuna " од Warren Sellers Print Print на завиткано платно ќе направи убав додаток во вашиот дом. Мармонт Хил „Yellowfin Tuna“ од Ворен Продавачи Сликарство печатење на завиткано платно : ликовно платно печатење од уметничкиот колектив Мармонт Хил. Уметнички дела од Ворен Продавачи. Професионално се протегаше рака. Галерија завиткана во одржливо, невородно дрво. Пристигнува подготвени да висат. Вклучува сертификат за автентичност. Gyotaku е јапонска уметност за печатење риби, создадена во раните 1800 -ти со употреба на хартија од ориз и природни бери мастила за зачувување на точни големини на ценети улоги. Грубите беа искористени за да се докажат овие записи бидејќи ова беше време пред фотографирање во таа област. Луѓето би се натпреварувале едни со други и им требаше на некој начин да ги снимаат рибите, како и да ја почитуваат самата риба. Првото печатење беше направено со само една боја само за да се докаже големината и видовите, но во одреден момент еволуираше во повеќе бои за да се донесе поветово пренесување на темата. Оваа уметничка форма ги репродуцира точните карактеристики и карактеристики на рибите.

За производот

Купувачите избираат и