.

.

Трговска марка ликовна уметност „Мораинско езеро Канос“ платно уметност од Пјер Леклерк, бел мат, сребрена рамка

Трговска марка ликовна уметност „Мораинско езеро Канос“ платно уметност од Пјер Леклерк, бел мат, сребрена рамка

DEN 0.33

Од стока
Достапно.

Уметник : Пјер Леклерскубјект : Пејсови на пејзаж : Современа трговска марка ликовна уметност „Мораинско езеро Канос“ уметност од Пјер Леклерк, Бела мат, Сребрена рамка : Уметник : Пјер Леклерц. Тема : пејзажи. Стил : современ. Тип на производ : Сребрена рамка, бела матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има пристаниште полн со кануа на мирно сино-зелено езеро среде планини и борови дрвја. Печатење на giclee под акрилик во сребрена рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матично и доаѓа во сребрена рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

За производот

Купувачите избираат и