.

.

Трговска марка ликовна уметност „Големо пушано зајдисонце“ четкана алуминиумска wallидна уметност од Пјер Леклерц

Трговска марка ликовна уметност „Големо пушано зајдисонце“ четкана алуминиумска wallидна уметност од Пјер Леклерц

DEN 1.00

Од стока
Достапно.

Уметник : Пјер Леклерскубјект : Пејзаж -апестит : Модерно и современо Производство Тип : Пловечко четкано алуминиумско уметничко дело, подготвено да го обеси ова подготвено за виси, пловечко четкано алуминиумско уметничко дело има пејзаж на светло и шарено зајдисонце над одличните чадливи планини. Истакнати бои : сива, светло сина, црна, портокалова, жолта боја, тен неговиот уникатен стил пренесува едноставни, индивидуални композиции, со интензивно внимание на деталите. Природата е негова инспирација и неговото омилено визуелно игралиште. Пјер сака да биде надвор со и во елементите и секогаш е воодушевен од убавината на природниот свет. Ова алуминиумско уметничко дело од 16x22 е подготвено да виси. Сликата е отпечатена на врвот на композитниот панел со дебела алуминиум со дебелина од еден осми инчи за додадена текстура и сјајност. Оваа техника овозможува да се покаже четканата алуминиумска текстура, обезбедувајќи брилијантен ефект и сатенска завршница што е невидена. Материјалот за кадрирање на уметничките дела прикачен на грбот чисто го крева парчето од wallидот за да му даде лебдечки ефект. Оваа уметност обезбедува прекрасен, модерен, елегантен дизајн без најголемиот дел од рамката и е задолжителна за кој било простор. Пејзаж на светло и шарено зајдисонце над големите чадливи планини.

За производот

Купувачите избираат и