.

.

Понуда: Во Живо На Универзитетот Темпл

Понуда: Во Живо На Универзитетот Темпл

DEN 3.00

Од стока
Достапно.

Делукс два цд-сета сместени во дигипак. ПОНУДА : во ЖИВО НА УНИВЕРЗИТЕТОТ ТЕМПЛ документира легендарен концерт на Џон Колтрејн На Универзитетот Темпл Во неговиот роден Град, Филаделфија, Пенсилванија, на 11 ноември 1966 година, шест недели по неговиот 40-ти роденден и девет месеци пред неговата прерана смрт. ПОНУДАТА вклучува изглед кој е соседен со графичкиот идентитет на Импулсот! Евиденција, ексклузивна етикета На Колтранс од 1961 година до крајот на неговиот живот. Ова е прво официјално санкционирано издание на неоткриена, целосна изведба На Колтрејн од 2005 година. Го доловува Колтрејн во примерна форма, навигирајќи се на јазикот што го развил во последната фаза од неговиот музички пат со страст и пелуцидна логика. Работејќи на еквивалентни нивоа на пронајдок и енергија, тројца членови на неговиот работен квинтет од една година стојат на неговата сопруга, Алис Колтрејн, на пијано; Фараонот Сандерс на трска и флејта; И Избрзаниотi на тапани. Понуда : Во Живо На Универзитетот Темпл (Диги-Пак).

За производот

Купувачите избираат и