.

.

Трговска марка ликовна уметност „Божиќен колаж I“ платно уметност од Мелиса Аверинос

Трговска марка ликовна уметност „Божиќен колаж I“ платно уметност од Мелиса Аверинос

DEN 2601.60

Од стока
Достапно.

Уметник : Мелиса Averino Ssubject : Seasonal Style : Modern & Modern and Modernivery Product Type : Gallery-завиткано платно Арт. Напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мелиса Аверинос „Божиќна колаж I“ платно уметност.

За производот

Купувачите избираат и