.

.

Чаша за ученици на Minnie Mouse, Oz Soft Spout Sippy Cup, пакет, 6+ месеци

Чаша за ученици на Minnie Mouse, Oz Soft Spout Sippy Cup, пакет, 6+ месеци

DEN 0.67

Од стока
Достапно.

Купот на ученикот Nuk 6+ Mo. Има 100% силиконски излив со мека, ситна завршница за дополнителна удобност. Отстранливи, рачките со лесно зафат се ергономски дизајнирани за мали раце. За 60 години, мајките имаат доверба во Nuk производи за да им помогнат најдобро да ги негуваат своите бебиња. Транзицијата од градите во шише во чаша е едноставна со лесна за чување на чашата за ученик на Нук. Нук има целосна линија чаши за да го олесни преминот на бебето од шише во чаша. Силиконски производ без БПА. Помага да се олесни преминот од шише во чаша. Лесниот зафат, рачките против лизгање се лесни за бебето да се држи и отстранливо како што расте бебето. Производството на истурање, мек Спут е дизајниран да биде нежен на непцата додека го учи бебето да пие од плука. Течностите течат лесно кога пијат. Воздушниот отвор помага да се намали проголтаниот воздух. БПА бесплатно; Безбедна машина за миење садови; Препорачано за возраст од 6 милиони возраст.

За производот

Купувачите избираат и