.

.

oneOone Свила Табби Жолта Ткаенина Азиски Paisley Шиење Занает Проекти Ткаенина Отпечатоци Од Дворот Широк

oneOone Свила Табби Жолта Ткаенина Азиски Paisley Шиење Занает Проекти Ткаенина Отпечатоци Од Дворот Широк

DEN 97.92

Од стока
Достапно.

* Материјал : Чиста Свила Таби (100% Свила)* Ширина : 42 инчи широк (106 см)* ГСМ : 20 ГСМ, 5мм Мама Ткаат : Обична* Карактеристика : Лесна Мека, Проѕирна * Употреба : Свилената Ткаенина Е Широко Користена Во Текстилната И Облеката Индустрија За Дизајнирање Сари, шалови што ги користиме ГОТС (Глобален Стандард За Органски Текстил) сертифицирано Мастило 100% Свила 20 ГСМ 5мм Мамо. Исклучително фина, сјајна и проѕирна ткаенина. Оваа лесна ткаенина е совршена за правење шалови, фустани и користење како постава итн. Продадени во чекори од 1 Двор (40" или 100 см). Нарачувањето на повеќе Дворови со ист дизајн ќе резултира со една количина што постојано работи во максимална можна должина.

За производот

Купувачите избираат и