.

.

Антониј Бунџамин Абе „комбинација“ платно уметност

Антониј Бунџамин Абе „комбинација“ платно уметност

DEN 2.67

Од стока
Достапно.

Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Антониј Бунџамин Абе „комбинација“ платно уметност. Не е случајно што уметничките режисери, уредниците на книги и списанијата низ целиот свет користат фотографии од 1x фотографи. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Ние веруваме дека секој има внатрешен фотограф, само чека да биде откриен. Објавувањето на 1x е големо достигнување многу фотографи, чии дела сега висат во уметнички галерии, некогаш беа откриени на 1x. Истакнати бои : сива, бела, црна 1х не е вашата просечна страница за фотографии.

За производот

Купувачите избираат и