.

.

Кленгард Против Хелраизер Заштитни Очила, Јасна Леќа Против Магла Со Црна Рамка

Кленгард Против Хелраизер Заштитни Очила, Јасна Леќа Против Магла Со Црна Рамка

DEN 0.33

Од стока
Достапно.

Безбедносните Очила V40 hellraiser имаат стајлинг на очила за сонце со компактен, лесен дизајн за удобност како самостојна PPE и кога се користат со други штитови за лице слични на PPE и аспиратори за заварување. Јасните леќи овозможуваат максимален пренос на видлива светлина. Тие се идеални за внатрешна употреба. Леќите имаат тврда обвивка за отпорност на гребење и подолг век на траење. Облогата против Магла спречува замаглување, што ги прави идеални за влажни средини и температурни варијанти. Тие се направени од поликарбонат материјал кој обезбедува 99,9 проценти заштита ОД protection/УВБ/УВЦ. Храмовите со флекспоинт обезбедуваат удобност и стабилност. Очилата со универзална големина со црна рамка ги исполнуваат АНСИ З87.1+ стандарди за големо влијание. Кленгард V40 Hellraiser Безбедност Очила, 1 Секоја (Количина) Рационализирана, стајлинг на очила за сонце со лесен, флексибилен дизајн. Користете во затворени простории. Флекспоинт храмови за удобност и стабилност. Чувари од гребнатини, честички во воздухот и многу повеќе. Очилата ги исполнуваат АНСИ З87. 1 Плус Стандард.

За производот

Купувачите избираат и