.

.

Уметнички ткајачи Традиционална медалјонска област килим

Уметнички ткајачи Традиционална медалјонска област килим

DEN 3.00

Од стока
Достапно.

Колекцијата Скајлер ги прикажува традиционалните инспирирани дизајни кои ги прикажуваат безвременските стилови на елеганција, удобност и софистицираност. Прецизно ткаената конструкција на овие парчиња може да се пофали со издржливост и ќе обезбеди природен шарм во вашиот простор за украси. Наменето да издржи секојдневно носење, овој килим е одобрен од деца и пријателски за миленичиња. Совршено за области со висок сообраќај на вашиот дом, како што се дневна соба, трпезарија, кујна и ходници. Лесно за чистење и одржување, препорачуваме да се испразнуваат редовно и да се исчистат со чиста крпа. Секогаш тестирајте прво на мала област. 100% полипропилен. Машина ткаена во Турција. Среден куп. Висина на купот : 0,3 инчи. Само во затворен простор. Модерен и еклектичен, овој традиционален стилизиран килим додава елегантен изглед на вашиот простор . Нијанси на средно зелена, маслинка, темно сина, жолта, аква, портокалова, крем. Килим од 9 'x 12'. Разновидност на бои и големини достапни во колекцијата. Канистерските вакууми без шипки за ритам се оптимален вид вакуум за употреба на килими, но исто така можете да го користите и рачниот прилог на исправен вакуум . Функционалниот среден куп овозможува погодно поставување во влезовите, под мебелот и нема да конструирате врата.

За производот

Купувачите избираат и