.

.

Вокер Издувни Гасови Калкат Јаглехидрати Универзален Катализатор Одговара избери: 2002 - ФОРД Ф150, 2003 - ФОРД ЕКСПЕДИЦИЈА

Вокер Издувни Гасови Калкат Јаглехидрати Универзален Катализатор Одговара избери: 2002 - ФОРД Ф150, 2003 - ФОРД ЕКСПЕДИЦИЈА

DEN 1.00

Од стока
Достапно.

Дизајнирани, тестирани и потврдени за сигурна усогласеност за да се исполнат стандардите ЗА ЈАГЛЕНИ ХИДРАТИ, Универзалните Катализатори На Вокер Калкат се достапни ЗА ВОЗИЛАТА ОБДИ (1996 и понови) и необд (1995 и постари). ЕО# Д-182-69 во СОГЛАСНОСТ со ЈАГЛЕХИДРАТИТЕ користи за употреба на ВОЗИЛА ОБДИ, 1996 и понови и НЕОБД 1995 и постари. Правни за продажба ВО КАЛИФОРНИЈА, КО и други држави кои бараат конвертори за замена во согласност со ЈАГЛЕХИДРАТИТЕ. Консултирајте се со прописите за резервни конвертори на вашата држава. Конзистентни ПЕРФОРМАНСИ Користи прецизен процес на обложување во стилот НА ОЕ за да нанесе материјал за катализатор на подлогата, обезбедувајќи конзистентни перформанси за усогласеност со уверените емисии. ТРАЈНИ Карактеристики нерѓосувачки челик тело со алуминизирана цевка и топлина штитови за издржливост. ФЛЕКСИБИЛНО РЕШЕНИЕ прилагодливи карактеристики на дизајнот проширливи чаури за лесно поставување и може да бараат специјализирана изработка и/или заварување за инсталација. СУПЕРИОРНАТА ТЕХНОЛОГИЈА користи Оптимален мантил за перење со висока технологија формулиран за да испорача супериорни перформанси (во споредба со КОНВЕРТОРИТЕ во СОГЛАСНОСТ СО ЕПА). Одговара Изберете : 2002-2004 форд Ф150 8 Цил 5.4 Л 2003-2004 ФОРД ЕКСПЕДИЦИЈА 8 Цил 5.4 Л 2004 ФОРД Ф-150 НАСЛЕДСТВО 6 Цил 4.2 Л 2003-2004 ЛИНКОЛН НАВИГАТОР 8 Цил 5.4 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

За производот

Купувачите избираат и