.

.

Трговска марка ликовна уметност „Идилична нова Бруссвик“ платно уметност од Питер Снајдер

Трговска марка ликовна уметност „Идилична нова Бруссвик“ платно уметност од Питер Снајдер

DEN 1.00

Од стока
Достапно.

Една од неговите слики виси во Бакингамската палата, Лондон Англија. Ватерло Онтарио Канада. Комисијата работа за поединци, корпорации и влади е вклучена во неговото портфолио. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Многу меѓународни патувања помогнаа во неговиот стил на сликарство и во голема мерка да ја рашират својата тема.Уметник : Питер Снајдерсубјект : Пејзаж Апестил : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има бела куќа во центарот на зелениот пејзаж. Бела куќа во центарот на зелениот пејзаж.

За производот

Купувачите избираат и