.

.

Спајк веге-сал магија

Спајк веге-сал магија

DEN 1.00

Од стока
Достапно.

Додадете повеќе вкус на храна со магија на Spike Vege-Sal! Гурмански зачини. Се одликува со вкусна мешавина од 15 вкусен зеленчук и сол кристали. Зачинот на шилести 4 мл (6-пакувања) може да се користи наместо сол. Идеално е и за зачинување и за готвење. Ова зачинување на сите намени не содржи додадена MSG.Spike Vege-Sal Magic! Зачини : Додава вкус, а не калории. Целата цел. Зачинот на Vege-Sal има мешавина од зеленчук и кристали со сол. Може да се користи наместо сол. Идеално и за готвење и за зачинување. Смесата со зеленчук вклучува луцерка, целер, кромид, морков, магдонос, спанаќ, алги, корен од репка и зелена салата. Нема додадено msg.

За производот

Купувачите избираат и