.

.

Заштитен знак Ликовна Уметност Прадај Платнена Уметност Од Кетрин А Нолин

Заштитен знак Ликовна Уметност Прадај Платнена Уметност Од Кетрин А Нолин

DEN 2.33

Од стока
Достапно.

Сликањето за мене стана неопходна терапија. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Јас работам во акрилик во различни големини од мали до големи платна.Уметник : Кетрин А Нолинсубјект : Животински Стил : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има куче што седи на син стол. Јас сум од големо италијанско креативно семејство. Јас сум толку благодарен што секојдневно го правам она што го сакам. Мојот најмлад син беше дијагноза со аутизам. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Откако се омажив и основав семејство, повторно почнав да сликам. Мојата прва вистинска работа беше во купување мода на мало. Јас сум специјализиран за живописни ентериери мртви природи -, портрети во соба и ботанички дизајни. Мојата тема се движи од чудни животни до ентериери сцени со ренесансно влијание. Истакнати Бои : Бела, Сина, Светло Сина, Портокалова, Тен, Виолетова, Вино јас сум самоук сликар од САД каде што имам внатрешно студио. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. Како дете, секогаш бев заинтересиран за комбинации на бои и бои. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Растејќи, скицирав и сликав и украсував. куче седи на син стол.

За производот

Купувачите избираат и