.

.

Трговска марка ликовна уметност „пред -двор Кактус II“ платно уметност од Силвија Василева

Трговска марка ликовна уметност „пред -двор Кактус II“ платно уметност од Силвија Василева

DEN 2601.60

Од стока
Достапно.

Уметник : Силвија Василевасубјект : Сè уште начин на живот : Модерни рустични производи Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има слика на кактус против беж wallид. Истакнати бои : Белата, зелената Силвија Василева ја водеше својата loveубов кон уметноста на Академијата за ликовна уметност во Бугарија, каде што ги заработи и своите диплома и магистерски студии. Таа помина шест години сликајќи и ја изложуваше својата работа во Јапонија пред да се пресели во Соединетите држави Силвија го опишува нејзиниот стил како многу слободен и смел. Таа ги прави нејзините слики да оживеат со употреба на контраст и необични палети на бои. Домашното студио на Силвија, кое самата го дизајнираше, е светло, современо и минималистичко. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Слика на кактус против беж wallид.

За производот

Купувачите избираат и