.

.

Мариета Коен уметност и дизајн 'Цветна серија 27' платно уметност

Мариета Коен уметност и дизајн 'Цветна серија 27' платно уметност

DEN 478.40

Од стока
Достапно.

Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Јас сè уште јасно се сеќавам на возбудувањата на радоста и желбата со кои очекував лекции за цртање. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Откако работев со години како дизајнер на текстил во различни делови на светот - Израел, Франција, Германија и во последно време Сан Диего и Сан Франциско, САД, сега се враќам на мојата прва loveубов - сликарство. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Подоцна завршив средно училиште за ликовни уметности, а потоа студирав една година текстилен дизајн во Москва, Русија и Академијата за ликовни уметности во Софија, Бугарија. Роден сум и пораснав во комунистичката Бугарија, каде не беше можна можност за индивидуално креативно изразување.

За производот

Купувачите избираат и