.

.

Traxxas Дигитални Висок Вртежен Момент Водоотпорен Серво, На Вртежен Момент НА 6V

Traxxas Дигитални Висок Вртежен Момент Водоотпорен Серво, На Вртежен Момент НА 6V

DEN 2.33

Од стока
Достапно.

Додадете прецизен орган за управување и брзина за вашиот автомобил со далечински управувач Со Водоотпорен Серво Со Висок Вртежен Момент Траксас 2075. . Направено за трки со автомобили од тркала до тркала во дворот или надвор на патеката, 2075 година е стандардна за многу оддалечени возила и е компатибилна со Сите возила Со скала Траксас 1/10. Проверете го упатството за употреба на вашиот автомобил за списоци со точни делови за да одредите дали серво комплетот Траксас 2075 ќе работи за вашиот автомобил. . Сервото има вртежен момент од 125 мл со време на транзит од 0,17 секунди/60 степени. Можете да го обновите сервото 2075 со комплетот опрема 2072 и серво куќиштето 2074. Направено од висококвалитетни материјали, сервото е дизајнирано за долготрајни перформанси. . Извлечете максимум Од вашето возило Traxxas RTR со овој дигитален серво со висок вртежен момент. Моќен серво заменски дел за автомобили и камиони со далечински управувач. Водоотпорното куќиште ги штити внатрешните механизми од оштетување на водата. Реконструкција со комплетот опрема 2072 и серво куќиштето 2074. Дизајн со висок вртежен момент со вртежен момент од 125 мл. Време на транзит : 0,17 секунди/60 степени. Дел број : 2075. Боја : Сина. Димензии( L x w x H) : 6 x 0,69 x 3,13 инчи. Тежина : 1,58 унци.

За производот

Купувачите избираат и