.

.

Памперс Чиста Заштита Природни Пелени, Големина 4, кт

Памперс Чиста Заштита Природни Пелени, Големина 4, кт

DEN 375.04

Од стока
Достапно.

Растителни и полипропиленски влакна, збогатени со шеа путер за да помогнат во заштитата на кожата. Памперс Чиста Заштита Природни Пелени, Големина 4, 52 кт : Памперс Пелени За Чиста Заштита се изработени со смислено избрани материјали за сува и здрава кожа. Абсорбента постројка. Направено со врвен памук за мек прекривка и дишење. Ние внимателно ги избравме сите наши состојки за да се грижиме за скапоцената кожа на вашето бебе. Купи 2 Памперс Чиста, Добие Gift 20 Подарок Картичка Добие Понуда ✕. Дизајнерски отпечатоци кои Ги Прават Памперс Чист комплетен пакет на стил и заштита. Ја заклучува влажноста од кожата до 12 часа. Пакувањето и производите може да варираат. Плус, нашиот дизајнер, отпечатоци од бутици Ги Прават Разгалувачите Чисти исто толку скапоцени колку што штитат. Затоа Пелените За Чиста Заштита се без белење на хлор, мирис, парабени и латекс* и се хипоалергични. Хипоалергично и без белење на хлор, мирис, парабени и Латекс* (*Природна гума). Нашата ексклузивна постава од растително потекло** е збогатена со шеа путер за да помогне во негувањето и заштитата на кожата, додека нашата покривка е подобрена со врвен памук, што ги Прави Пелените За Чиста Заштита неодоливо меки и дишат. Памперс Смирувачки Индикатор За Влажност ви овозможува да знаете кога на вашето бебе можеби ќе му треба промена. *Природна гума * * растителна и полипропиленска мешавина Печатот на памук и памук подобрени се Трговски марки на Памук Вградени.

За производот

Купувачите избираат и