.

.

20а MPPT Соларен Полнеж Контролер, 12v 24v Соларен Модул Контролер СО USB Излез

20а MPPT Соларен Полнеж Контролер, 12v 24v Соларен Модул Контролер СО USB Излез

DEN 2399.84

Од стока
Достапно.

*Компатибилен Со Различни Типови Батерии - нашиот контролер за полнење е компатибилен со разни видови запечатени, колоидни, отворени, литиум железо фосфат и тројни литиумски батерии.8 встатична Загуба : .Карактеристики : * Максимална Ефикасност На Полнење-Нашиот контролер за соларно полнење користи напредна технологија MPPT за брзо следење на максималната точка на моќност на фотоволтаичниот систем во секое опкружување. Лесен е за употреба и нуди јасен дисплеј.*Мониторинг во реално време-Нашиот КОНТРОЛЕР ЗА ПОЛНЕЊЕ MPPT има дигитален лцд - дисплеј кој го следи работниот статус во реално време на соларните панели и батериите на полнење., соларна улична светлина, преносливо напојување, систем за осветлување на градината и многу повеќе.6 вловен НАПОН исклучете Го Напонот : Без одржување Оловно-киселински батерии, гел, оловно-киселински Поплавени Батерии : 10. Автоматски препознава И идентификува 12v и 24 V батерии.*Сеопфатна Заштита - Нашиот контролер за полнење има вграден механизам за заштита што спречува преполнување, прекумерно празнење и обратен поларитет на фотоволтаичниот систем. Ова обезбедува безбедно и сигурно функционирање на системот за сончева енергија и избегнува дефект на системот или оштетување предизвикано од правилна инсталација.* Широки Апликации - нашиот контролер за полнење може да се користи во соларен полнач, соларна светлосна кутија, автомобил, Р.Спецификација : Име : MPPT контролермодел : MPJ2024 Material : пластична обвивка + Алуминиумско Дно Позлатена Струја на Полнење : 20abattery Напон : 12/24 V автоматска идентификацијасоларен панел максимален напон на отворено коло : 100 V (на најниска температура), 92 V (на нормална температура од 25°)Максимален напон на батеријата : 8 V-32 VMaximum влезна моќност на фотоволтаични ПАНЕЛИ : 260w (12v), 520w (24v)тип на батерија : кориснички дефинирана, Запечатена Оловно-киселинска батерија, поплавена Батерија, Гел Батерија, Литиум железо фосфат, литиум терниквализиран напон НА полнење : оловно-киселинска батерија без ОДРЖУВАЊЕ : 14,6 v, гел : не, оловно-киселинска поплавена батерија : 14,8, времетраење : 2 часовиапсорпција напон на полнење : Оловно-Киселинска Батерија Без одржување : 14,4 v, гел : не; поплавена Батерија : 14,6, времетраење : 2 Часа напон на Полнење на Плови : оловно-киселинска батерија без одржување, гел, оловно-КИСЕЛИНСКА поплавена батерија : 13,8 влакнест напон за обновување : оловно-киселинска батерија без одржување, гел, оловно-киселинска поплавена батерија : 12.

За производот

Купувачите избираат и