.

.

Природни Влакна Арбор Погранична Област Килим, Природна Слонова Коска, 3' 3' Плоштад

Природни Влакна Арбор Погранична Област Килим, Природна Слонова Коска, 3' 3' Плоштад

DEN 2.33

Од стока
Достапно.

Колекции на килими од природни Влакна Мек Сисал за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Достапно во повеќе големини. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно.Продавница Safavieh на . Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации.

За производот

Купувачите избираат и