.

.

Трговска марка ликовна уметност „Мажите“ платно уметност од Jayеј Сатријани

Трговска марка ликовна уметност „Мажите“ платно уметност од Jayеј Сатријани

DEN 1530.08

Од стока
Достапно.

Уметник : Jayеј Сатријанисјубјект : People Style : Trational Product Type : Gallery-завиткано платно Artthis подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има група на луѓе кои стојат во густа магла што ги опфаќаат сите карактеристики на ликовите. Процес за создавање репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Jayеј Сатријани „Мажите“ платно уметност.

За производот

Купувачите избираат и