.

.

Роберт Фелпс уметност „Булдог на виолетова“ платно уметност

Роберт Фелпс уметност „Булдог на виолетова“ платно уметност

DEN 478.40

Од стока
Достапно.

Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Со 400+ уметници и скоро 100. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани.

За производот

Купувачите избираат и