.

.

Различни Уметници-Божиќни Сонувачи: Јулетид Земја-Винил

Различни Уметници-Божиќни Сонувачи: Јулетид Земја-Винил

DEN 0.33

Од стока
Достапно.

Татковците не секогаш доаѓаат дома За Божиќ. Од рамнините покриени со снег во регионот Без Лебдат Во Висконсин до патиштата на лос Анџелес обложени со дланки, осаменоста на празниците е универзална тема, најдобро изразена од надежите за кантри музика со солзи во пивото. Испеани и набиени (и откинати) од неверојатен асортиман на аспиранти Од Нешвил, Нашите Божиќни Сонувачи ги поминаа 60-тите години коцкајќи ја својата иднина НА ам-воздушните бранови на заборавената Америка.Албум Песни1. Направете Го Ова Добар Божиќ2. Дедо Мраз Нема Да Дојде Оваа Година3. Божиќ Врати Се Во М4. Што Би Помислил Дедо Мраз5. Кога Доаѓа Дедо Мраз6. Син Божиќ 7. Божиќна Прошетка со Бога8. Што Навистина Сакам За Божиќ9. Дедо мраз не Е Хипи10. Се Што Сакам За Божиќ (Е Оди Оди Девојка) 11. Рокенрол Божиќ 12. Ќе Бидам Дома За Божиќ 13. Бел Божиќ Разни Уметници-Божиќни Сонувачи : Земја На Јулетид (1960-1972) (Разни Уметници) - Винил.

За производот

Купувачите избираат и