.

.

Карат Т.В. Прстен за ангажман со црно -бел дијамант 10kt бело злато

Карат Т.В. Прстен за ангажман со црно -бел дијамант 10kt бело злато

DEN 14159.84

Од стока
Достапно.

Овој егзотичен прстен за ангажман со црно -бел дијамант во Миабела ќе ви даде грациозен и елегантен изглед. Изработено до совршенство во бело злато со црно родиум-позлатено, се одликува со црн дијамант поставен со тркала, во центарот, заедно со 30 кружни, заслепувачки бели дијаманти (G-H, I2- I3) и 38 црни дијаманти поставени со кругови, додавајќи гламур и формираат уникатен дизајн. Совршено за посебна пригода, овој високо-полски црно-бел дијамантски прстен е прекрасен начин да ја искажете својата убов. Направено во 10kt бело злато. 1 КТ. Т.В. Дијаманти. Боја на дијаманти : црна, G H. Diamond Clarity : I2-I3, I3. Простори и песни поставени камења. Ширина на опсегот : 2,3 мм. Април Април. Внимателно спакувано во кутија за подароци.

За производот

Купувачите избираат и