.

.

Заштитен знак Ликовна Уметност УА Ч Руменило Цвет Поздравниот VI Платно Уметност Од Џенифер Голдбергер

Заштитен знак Ликовна Уметност УА Ч Руменило Цвет Поздравниот VI Платно Уметност Од Џенифер Голдбергер

DEN 958.40

Од стока
Достапно.

Уметник : Џенифер Голдбергер Предмет : Цветен Стил : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова уметничко дело подготвено за закачување, завиткано во галерија има скица на виолетов цвет помеѓу парчиња сино-сива и тен боја. Истакнати Бои : Бела, Сива Светска Уметничка Група е водечки уметнички издавач лоциран во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме ѕиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како Отпечатоци Од Стариот Свет, Светската Уметничка Група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од Многу Традиционални до високо Современи. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската Уметничка Група има свое Студио за визија за внатрешен дизајн. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. скица на виолетова цвет помеѓу парчиња сино-сива и тен боја.

За производот

Купувачите избираат и