.

.

Луксео Марина Времето Отпорни HDPE Адирондак Чаир-Греј

Луксео Марина Времето Отпорни HDPE Адирондак Чаир-Греј

DEN 4175.68

Од стока
Достапно.

Опуштете се со стил со овој шармантен стол адирондак. Нудејќи класичен допир на надворешниот декор, столот е обликуван со елегантен профил кој вклучува закривен грб и тенки нозе. Неговиот водопад обезбедува удобност за трајно уживање во сончево попладне на езерото или во дворот. Широките раце се совршени за одмор на ладна чаша лимонада или спарување на столот со странична маса за уште повеќе простор. Направени со СИТЕ временски УСЛОВИ HDPE рециклиран материјал кој бара ниско одржување. Рециклираниот материјал за сите временски услови не значи сликање, боење, хидроизолација или слично одржување. Изработен од рециклиран полиетиленски материјал со висока густина кој нема да изгние, расцеп, чип, кора или пукнатина. Широко седиште за удобно седење. Тежина капацитет : 250 фунти. Квалитетен хардвер од нерѓосувачки челик. Лесно се чисти со сапун, вода и мека четка. Цврста и тешка конструкција изградена да издржи сонце, снег и силни ветрови.

За производот

Купувачите избираат и