.

.

1.98 кт круг намалување симулирани турмалин 18к розово злато годишнината ангажман прстен големина 7.75

1.98 кт круг намалување симулирани турмалин 18к розово злато годишнината ангажман прстен големина 7.75

DEN 7007.68

Од стока
Достапно.

Со Нашата Автентичност Картичка. имитирање на појавата на откопани дијаманти. Синтетички Бел Сафир : најпопуларниот избор на сафир, роден камен на април, создавајќи интуиција, самопросветлување, транспарентност, енергија и сила. Лабораторија создадена и извори. Денот на вљубените, Годишнини, Предлози, Божиќ, Родендени, Денот На Мајката,. секако, Симулираните Скапоцени Камења личат на вистински скапоцени камења за еден или повеќе. се направени во лабораторија, изложувајќи ја истата хемиска, оптичка. И Синтетичките И Симулираните скапоцени камења опфаќаат зелена, 100% .98 каратно тркалезно розово симулирано турмалин 18 каратно цврсто розово розово злато невестинска годишнина ангажман свадба пасијанс со акценти прстен. предметот е дизајниран, произведен и продаден исклучиво Од Клара.

За производот

Купувачите избираат и