.

.

MagnaFlow Conv DF Gm Одговара изберете: 1982-ШЕВРОЛЕТ КАМАРО, 1982-PONTIAC FIREBIRD

MagnaFlow Conv DF Gm Одговара изберете: 1982-ШЕВРОЛЕТ КАМАРО, 1982-PONTIAC FIREBIRD

DEN 1.33

Од стока
Достапно.

Стандарден Катализатор (23436) Од Магнафлоу. Конфигурација На Конверторот : Директно Вклопување. Со Воздушна Цевка. Со Пред И Пост-Мачка О2 Сензор Порти. Каталитички Влез Дијаметар : 2". Каталитички Излез Дијаметар : 2". Каталитички Конвертор Вкупна Должина : 23.25". Ако на вашиот автомобил му треба замена, инсталирајте оној што ќе ве одведе низ проверката на смогот. Овој конвертор директно ќе ја замени фабричката единица, со мала или никаква изработка. Каталитичкиот Конвертор Со Директно Вклопување е точна замена за вашиот конвертор на акции, со интерфејс на двата краја што ќе овозможи да се забрави во издувниот систем. Обично не се потребни измислици или модификации. Достапно е ВО OBD II (Дијагностика на Одборот, 2-та Генерација), пред-OBD II и oem ОДДЕЛЕНИЕ OBD II конфигурации. Предобд II е за рани возила (генерално 1995 или постари), кои беа опремени со 2-насочни, 3-насочни или 3-насочни конвертори за вбризгување воздух. Двонасочните конвертори оксидираат штетни Јаглеводороди (HC) и Јаглерод Моноксид (CO) заедно со сек. Eo# D-193-137 EO# D-193-137 Magna Flow Каталитички Конвертор Дополнителни Функции Заврши : Нерѓосувачки Челик. Одговара Изберете : 1982 ШЕВРОЛЕТ КАМАРО 6 Цил 2.8 Л 1982 ПОНТИЈАК ОГНЕНА ПТИЦА 6 Цил 2.8 Л 1983 ШЕВРОЛЕТ КАМАРО 4 Цил 2.5 Л 1983 ПОНТИЈАК ОГНЕНА ПТИЦА 4 Цил 2.5 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

За производот

Купувачите избираат и