.

.

Rawlings BGP950T Работнички коси затегнати ракавици црни л

Rawlings BGP950T Работнички коси затегнати ракавици црни л

DEN 319.52

Од стока
Достапно.

RLBGP950 TKL Серијалот Работнички серии за капење е најпопуларен дизајн на Rawlings. Оваа ракавица има кожа Питард Оитац 2, која обезбедува подобра зафат и мекост. Оваа ракавица има и ексклузивен динамичен систем за динамично вклопување, кој обезбедува подобра удобност и поголем флекс и чувство во игра. Rawlings Dura-Plus Pad дава дополнителна заштита на дланката. Работникот е исто така опремен со двојно плетено спандекс пофини густи и засилено еластично затворање на зглобот. Затворање : Засилено прилагодување на еластичното затворање на зглобовите. Боја : црна, темно зелена, морнарица, кралска, црвена боја. Гусети со прсти : Двојно плетено спандекс. Ниво : Возрасен. Специп : Достапно само во парови, Pittards Oiltac 2 Третман на WR100 кожа за подобра зафат и мекост, ексклузивниот систем за динамично вклопување на Rawlings обезбедува подобра удобност, поголем флекс и чувство .. Rawlings нараквица за капење за возрасни, големи : Препорачано за возрасни играчи. Засилено, прилагодливо затворање на еластичниот зглоб. Rawlings Dura Plus Palm Pad. Оилтац кожна палма подлога. Систем за динамично вклопување. Гусети со двојно плетени спандекс. 1-годишна гаранција.

За производот

Купувачите избираат и