.

.

Трговска марка уметност Dream на Dragonfly Canvas Art by kathie mccurdy, 14x24

Трговска марка уметност Dream на Dragonfly Canvas Art by kathie mccurdy, 14x24

DEN 1530.08

Од стока
Достапно.

Подготвени за презентација без обесено, оваа подготвена за виси, галерија завиткано уметничко парче има ламци и цвеќиња. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

За производот

Купувачите избираат и