.

.

Предизвик путер со путер со путер со масло од канола, 8oz

Предизвик путер со путер со путер со масло од канола, 8oz

DEN 68.16

Од стока
Достапно.

Меко десно од фрижидерот, путерот што може да се шири со предизвици со масло од канола е одлично за ширење, печење и готвење. Маслото од канола е малку заситени маснотии и холестерол. Користете путер за ширење на предизвици со масло од канола во сите омилени рецепти на семејството. Путер, со масло од канола, морско солено, распространето. Разгорен свеж ден од 1911 година. Путер за ширење на предизвик со масло од канола е меко право од фрижидерот, и е совршен за ширење, печење и готвење. Меко е затоа што додадовме масло од канола, кое е малку заситно и транс маснотии и нема холестерол, на нашиот чист предизвик путер. Вистински предизвик. Вистинска разлика. Од кравите кои не се третираат со RBST (не е прикажана значителна разлика помеѓу млекото добиено од кравите третирани со RBST и кравите третирани со не-RBST). Земјоделец во сопственост од 1911 година.

За производот

Купувачите избираат и