.

.

Трговска марка ликовна уметност „Флип апостолки на плажа“ платно уметност од Памела К. Пиво

Трговска марка ликовна уметност „Флип апостолки на плажа“ платно уметност од Памела К. Пиво

DEN 958.40

Од стока
Достапно.

Уметник : Памела К. Бирсубјект : People Style : Modern & Modernure Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има сликарство на девојка на плажа со флип-апостолки. Истакнати бои : светло сина, бела, жолта, сина, тен, зелена, розова, сива боја што ја сочинуваат работата на некои од најдобрите современи уметници и фотографи во светот, нашата линија на современи публикации нуди куриран избор на високо квалитетни, оригинални слики што можат Во голема мера подобрете ја вашата линија на производи или проекти. За малопродажба, нашата комбинација на современи ликовни уметнички слики измешана со нашиот широк избор на забавни новински слики и постери за најпродавани производи, создава неодолива мешавина на производи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Слика на девојче на плажа со флип -апостолки.

За производот

Купувачите избираат и